Najtańszy kredyt konsolidacyjny

Jak kredyt wybrać

Niezależnie od tego o jaki kredyt się staramy najczęściej wyznacznikiem jest cena. Nie inaczej jest w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim nasz wybór uwarunkowany jest tym ile kosztuje. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie zawsze możemy postawić znak równości pomiędzy najtańszym, a najlepszym kredytem. Poza ceną powinniśmy zwrócić także uwagę na warunki ubezpieczenia oraz dodatkowe produkty oferowane przez bank na wypadek naszych kłopotów finansowych takich jak wakacje kredytowe czy karencja w spłacie rat. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych, kiedy nie jesteśmy przewidzieć wszystkiego co przydarzy się na przełomie wielu lat.

Porównywarka kredytów

Najbardziej popularnym sposobem na znalezienie najtańszego kredytu konsolidacyjnego jest skorzystanie z porównywarki kredytów dostępnej w internecie. W tym przypadku należy posiłkować się wskaźnikiem RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu wyrażony w procencie w skali roku. Im niższy wskaźnik RRSO tym kredyt będzie tańszy. Pamiętajcie jednak, że za pomocą porównywarki kredytów jesteśmy w stanie ocenić tylko i wyłącznie to, który kredyt konsolidacyjny jest najtańszy. Porównywarka nie bierze pod uwagę innych warunków kredytowania. Co więcej nie mamy pewności, czy bank oferujący najtańszy kredyt konsolidacyjny przychylnie zwraca się do kredytobiorców z naszym zadłużeniem.

Profesjonalny doradca kredytowy

kredyt konsolidacyjny doradcaKiedy staramy się o kredyt konsolidacyjny powinniśmy być świadomi, że przede wszystkim, ze względu na nasze zadłużenie, mamy do czynienia z trudnym kredytem. Oznacza to, że będziemy mieli trudności z jego pozyskaniem w banku. Z tego powodu nie warto robić tego na własną rękę i bezmyślnie wysyłać kolejnych wniosków po wszelkich możliwych bankach. W ten sposób szybko możemy zaprzepaścić swoje szanse na kredyt konsolidacyjny. Już trzy decyzje odmowne mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy kredytu przez długi czas. Warto więc w tym przypadku skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Po pierwsze ma on niezbędną wiedzę i jest w stanie wybrać dla nas nie tylko najtańszy ale i najlepszy produkt. Nie jest związany z żadnym bankiem. Zatem z jego pomocą, mamy pewność, że wybieramy spośród wszelkich produktów dostępnych na rynku. Do tego, po analizie naszej sytuacji finansowej oraz weryfikacji zadłużenia jest w stanie ocenić, w którym banku mamy szansę na kredyt konsolidacyjny. W ten sposób znacznie przybliżamy się do pozytywnej decyzji banku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ugruntowanej pozycji na rynku, profesjonalny doradca ma dodatkowo możliwość prowadzenia negocjacji z bankiem. To coś czego nie możemy zrobić starając się o kredyt w pojedynkę. Profesjonalny doradca może natomiast negocjować indywidualne warunki przyznania kredytu konsolidacyjnego z osobą decyzyjną w banku. W ten sposób dodatkowo zwiększamy swoje szanse na najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny

Najtańszy kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim cena. Jednak nie jest to jedyna przesłanka, którą powinniśmy kierować się przy wyborze. Nie zapomnijmy zweryfikować swojej szansy na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w danym banku przed złożeniem wniosku. Pomoże nam w tym profesjonalny doradca kredytowy. Najlepszy kredyt konsolidacyjny to nie tylko cena, ale i dobre warunki ubezpieczenia oraz bank oferujący dodatkowe zabezpieczenia.